Hlavní strana > Zabezpečení, Zabezpečení bytů a domů > Zabezpečení majetku

Zabezpečení majetku


4-05-2011, 13:24. Autor: Zámečníci

Zvýšení zabezpečení vašeho bytu či domu.

Názor, že "tady není co ukrást" vede opakovaně k rozsáhlým škodám a rodinným tragédiím. Podceňováním vlastní bezpečnosti, bezpečnosti vašich dětí a blízkých, a ochrany svého majetku, nahráváte majetkové, ale i násilné trestné činnosti. 

Pokud se přistěhujete do nového bytu, nechte ihned vyměnit zámky u dveří.  Bezpečný dveřní zámek musí být opatřen bezpečnostní cylindrickou vložkou a bezpečnostním kováním.


Zvýšením úrovně zabezpečení bytu, či domu významně přispějete k bezpečí a komfortu vašeho bydlení.

Zadlabací zámek je ukrytý uvnitř dveřního křídla a udržuje dveře zabouchnuté, či zamčené.

Hazardem s Vaším bezpečím je také používání zámků na dozický či na obyčejný klíč.

Cylindrická vložka ovládá celý mechanismus zámku. Zároveň v kombinaci s kováním zámku, či chcete-li štítem, určuje stupeň zabezpečení Vašeho bytu.
Překonání cylindrické vložky je nejčastěji prováděno rozlomením, odvrtáním nebo otevřením planžetou. Rozlomení, či odvrtání vložky zámku lze zamezit instalací bezpečnostního kování s ocelovou krytkou. Nejběžnější na našem trhu je kování R–1 od firmy Rostex Vyškov, dnes už vyráběné v mnoha variantách.

Otevření planžetou je také možné možné zamezit pořízením bezpečnostní vložky s překrytým profilem a přídavnými prvky.

Bezpečnostní kování zámkové vložky ochraňuje před překonání ulomením, vytržením, odvrtáním.

Dveře je možné dále doplnit o přídavný zámek, celoplošnou závoru, nebo vícebodový rozvorový systém, který tak jako vícebodové bezpečnostní dveře, ustojí značné násilí při pokusu o vniknutí do Vašeho soukromí.

Pokud nejsou  tyto prvky ochrany nainstalované, vybavte objekt či byt vícebodovými bezpečnostními dveřmi se zámkem, vložkou a štítem, které jsou odolné hlavně proti vyhmataní, vysazení, rozlomení, či odvrtání.

K dokonalému zabezpečení vstupního dveřního prostoru je však nejvhodnější použít bezpečnostní dveře, kterých je dnes na trhu široký výběr od různých výrobců.

Obdobně je nutné zabezpečit ale i další stavební otvory, tj. zadní dveře, okna, balkony, a zejména méně viditelné a méně často používané vikýře, sklepní okénka a světlíky. Jinak je zabezpečení hlavního vchodu prakticky bezcenné.

Uvědomte si přitom, že výsledná bezpečnost Vašeho objektu je dána bezpečností nejslabšího článku. Mějte na paměti, že základem každého zabezpečení jsou mechanické zábrany, tj. bezpečnostní dveře, bezpečnostní zámky, závory, mříže, fólie, trezory.

Při realizaci zabezpečení objektu či bytu se vždy obracejte na odbornou firmu, zásadně nespoléhejte na své síly či "sousedskou výpomoc". 
Neodborně namontovaný zámek se ůže zaseknout a Vy se nedostanete do ani ze svého bytu. Při případné škodní události Vám také pojišťovna muže připravit velmi nepříjemné překvapení v podobě značně kráceného pojistného plnění.

Mechanické zabezpečovací prostředky můžete (a je to více než vhodné) doplnit zařízením elektronické signalizace.

Trvejte na tom, aby byly v systému zabezpečení použity výhradně prvky, které byly schváleny státní zkušebnou pro příslušný stupeň rizika či bezpečnostní třídu.

 

Volejte dispečink na telefonu 602 585 585 !
Nejlepší a nejprofesionálnější služby na trhu.


Vrátit se zpět na stránky